Recent News
Zmień swoje życie

Wybierz nowe hobby

Poza zwykłymi ulubionymi hobby, czy jest coś nowego, co można podnieść? Czy jest jakiś nowy sport, którego możesz się nauczyć?

Twoje nowe hobby może być również hobby rekreacyjne. Na przykład, możesz spróbować garncarstwa, kuchni włoskiej, tańca, doceniania wina, projektowania stron internetowych itp.

Uczenie się czegoś nowego wymaga od ciebie rozciągania się w różnych aspektach, zarówno fizycznie, jak i psychicznie lub emocjonalnie.

Podejmij nowy kurs

Kursy są świetnym sposobem na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności dla własnego rozwoju. Nie musi to być kurs długoterminowy; seminaria, warsztaty i kursy online również służą swoim celom.

Stwórz inspirujący pokój

Twoje środowisko ustawia nastrój i ton dla Ciebie. Jeśli żyjesz w inspirującym środowisku, będziesz inspirowany każdego dnia.

Jeśli w Twoim domu jest pokój, który wygląda niechlujnie lub nudno, przenieś go na wyższy poziom, kładąc nową warstwę farby, kupując kilka ładnych obrazów na ściany lub inwestując w jakieś wygodne meble, aby uczynić go przestrzenią, która zawsze będzie się czuła przyjazna i inspirująca.

Pokonaj swoje lęki

Czy to strach przed niepewnością, strach przed publicznymi wystąpieniami, czy strach przed ryzykiem, wszystkie twoje lęki utrzymują cię w tej samej pozycji i uniemożliwiają ci poprawę życia. Uznaj, że twoje lęki odzwierciedlają obszary, w których możesz się rozwijać, ponieważ działają jak kompas wskazujący na obszary, które wymagają uwagi.

Podnieś poziom swoich umiejętności

Jeśli grałeś kiedyś w gry wideo, na pewno znasz koncepcję levelowania – zdobywania doświadczenia, dzięki któremu możesz być lepszy i silniejszy.

Jako bloger, stale podnoszę poziom swoich umiejętności pisania. Jako mówca, stale podnoszę poziom moich umiejętności angażowania się w sprawy publiczne. Jakie umiejętności możesz podnosić?

Obudź się wcześniej

Budzenie się wcześnie zostało uznane przez wielu, aby poprawić swoją produktywność i jakość życia.

Kiedy budzisz się wcześnie, będziesz miał czas, aby poświęcić się samorozwojowi, zanim wszyscy inni wstaną. Dodasz dodatkowy czas do swojego dnia, nasiąkniesz porannym spokojem i wchłoniesz wczesnoporanne światło słoneczne, które pomoże Twojemu mózgowi przełączyć się w tryb aktywny.

Ćwicz raz w tygodniu

Lepszy ty zaczyna się od bycia w lepszej formie poprzez aktywność fizyczną. Ja osobiście staram się biegać co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut za każdym razem.

Staraj się urozmaicać ćwiczenia każdego dnia, aby uniknąć znudzenia i nadwyrężenia mięśni.

Załóż swój życiowy podręcznik

Podręcznik życia to książka, która zawiera podstawowe informacje o tym, jak możesz żyć swoim życiem w pełni, takie jak twój cel, twoje wartości i twoje cele. Możesz myśleć o tym jako o podręczniku, jak żyć swoim najlepszym życiem poprzez konsekwentne samodoskonalenie.

Zacząłem mój życia podręcznik w 2007, i ja był kluczowym enabler w mój osobistym rozwoju.

Napisz list do swojego przyszłego ja

Gdzie widzisz siebie za 5 lat od teraz? Jaką osobą będziesz po tym, jak nauczysz się, jak poprawić siebie?

Napisz list do swojego przyszłego „ja” i zaklej go. Zaznacz w kalendarzu datę otwarcia go za 1-5 lat od teraz. Następnie zacznij pracować, aby stać się osobą, którą chcesz otworzyć ten list.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Prawdziwy wzrost przychodzi wraz z ciężką pracą i potem. Bycie zbyt wygodnym nie pomaga nam się rozwijać; sprawia, że popadamy w stagnację.

Zidentyfikuj, gdzie znajdują się granice Twojej strefy komfortu i jak możesz zacząć wychodzić z nich stopniowo. Wybierz się na wędrówkę szlakiem, na którym nigdy nie byłeś, zrób danie, którego nigdy nie próbowałeś, lub powiedz „tak” następnym razem, gdy przyjaciel poprosi cię o wyjście, gdy normalnie powiedziałbyś „nie”.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *