Recent News
Konkurencja jako sposób na samorozwój

Postaw kogoś przed wyzwaniem

Konkurencja to jeden z najlepszych sposobów na rozwój i pomoc w samodoskonaleniu. Wyznacz sobie wyzwanie (utrata wagi, ćwiczenia, wyzwanie finansowe itp.) i rywalizuj z zainteresowanym przyjacielem, aby zobaczyć, kto pierwszy osiągnie cel.

Dzięki temu procesowi oboje zyskacie więcej, niż gdybyście mieli wyruszyć na cel sami.

Zidentyfikuj swoje ślepe punkty

Z naukowego punktu widzenia, ślepe punkty odnoszą się do obszarów, których nasze oczy nie są w stanie zobaczyć. W kategoriach rozwoju osobistego, ślepe punkty to rzeczy o nas samych, których nie jesteśmy świadomi. Odkrycie naszych ślepych punktów pomaga nam odkryć nasze obszary do poprawy.

Jednym z ćwiczeń, które stosuję, aby odkryć swoje ślepe punkty jest zidentyfikowanie wszystkich rzeczy/zdarzeń/ludzi, które wyzwalają mnie w ciągu dnia – wyzwalają, czyli sprawiają, że czuję się zirytowany, sfrustrowany lub zły. To są moje ślepe punkty.

Kiedy już znam te wyzwalacze, mogę określić sposoby ich poprawy lub pokonania.

Poproś o informację zwrotną

Choć staramy się poprawić, zawsze będziemy mieć martwe punkty. Prośba o informację zwrotną daje dodatkową perspektywę, gdy uczymy się, jak się doskonalić.

Niektóre osoby, do których można się zwrócić, to przyjaciele, rodzina, koledzy, szef, a nawet znajomi, ponieważ nie będą mieli uprzedzeń i mogą przekazać swoje opinie obiektywnie.

Dowiedz się więcej o tym, jak prosić o informacje zwrotne i stać się szybkim uczniem tutaj!

Bądź skoncentrowany dzięki liście rzeczy do zrobienia

Rozpoczęcie dnia z listą zadań, które chcesz wykonać, pomoże Ci zachować koncentrację. Dla porównania, dni, w których tego nie robisz, mogą skończyć się chaotycznie lub bezproduktywnie. Możesz zapomnieć o niektórych zadaniach lub skończyć z brakiem czasu, ponieważ nie stworzyłeś planu, aby zająć się każdą pozycją.

Wyznaczaj wielkie, ambitne cele (BHAG)

Jestem wielkim fanem wyznaczania BHAG-ów. BHAGs rozciągają cię poza twoje normalne możliwości, ponieważ są duże i śmiałe – nie pomyślałbyś o ich realizacji w normalnych warunkach.

Jakie są BHAG, które możesz podjąć, a które sprawią, że będziesz czuł się dobrze ze sobą, gdy je zrealizujesz? Ustal je i zacznij nad nimi pracować.

Uznaj swoje wady

Każdy ma wady, ale najważniejsze jest, aby je zrozumieć, uznać i zająć się nimi poprzez praktyki samodoskonalenia.

Jak myślisz, jakie są twoje wady? Nad jakimi wadami możesz teraz pracować? W jaki sposób chcesz się nimi zająć?

Pamiętaj, aby robić to z poczuciem miłości do siebie. Nie patrz na swoje wady w samokrytycznym lub złośliwym świetle. Chodzi o znalezienie obszarów, w których czujesz, że możesz się poprawić, a nie o znalezienie rzeczy, które są z tobą nie tak.

Zacznij działać

Najlepszym sposobem na naukę i poprawę jest podjęcie działania. Co jest czymś, co chciałeś zrobić? Jak możesz natychmiast podjąć działania w tej sprawie?

Ucz się od ludzi, którzy Cię inspirują

Pomyśl o ludziach, których podziwiasz, o ludziach, którzy Cię inspirują. Ci ludzie odzwierciedlają pewne cechy, które chcesz mieć dla siebie, gdy uczysz się, jak się doskonalić.

Jakie są cechy w nich, które chcesz mieć dla siebie? Jak możesz zdobyć te cechy?

Porzuć zły nawyk

Czy istnieją jakieś złe nawyki, nad których wyeliminowaniem możesz pracować? Może to być zasypianie, palenie, picie lub prokrastynacja.

Oto kilka świetnych rad od CEO Lifehack na temat hakowania pętli nawyków, aby złamać złe nawyki i zbudować dobre: How to Break a Habit and Hack the Habit Loop

Kultywuj nowy nawyk

Niektóre dobre nawyki do kultywowania to czytanie książek, wczesne budzenie się, ćwiczenia, czytanie nowego artykułu o rozwoju osobistym dziennie i medytacja.

Czy są jakieś inne nowe nawyki, które możesz kultywować dla większej samodoskonałości?

Unikaj negatywnych ludzi

Jak mówi Jim Rohn,

„Jesteś średnią 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”.

Gdziekolwiek pójdziemy, z pewnością znajdą się negatywni ludzie. Nie spędzaj wokół nich zbyt wiele czasu, jeśli czujesz, że ciągną cię w dół.

Naucz się radzić sobie z trudnymi ludźmi

Są chwile, kiedy są trudne osoby, których nie możesz uniknąć, takie jak w miejscu pracy, lub gdy osoba jest częścią twojego wewnętrznego kręgu kontaktów.

Naucz się, jak radzić sobie z nimi, tak jak uczysz się, jak poprawić siebie. Te umiejętności zarządzania ludźmi przejdą długą drogę w pracy z ludźmi w przyszłości.

Ucz się od swoich przyjaciół

Każdy ma w sobie niesamowite cechy. To zależy od nas, jak chcemy się do nich dokopać.

Ze wszystkimi przyjaciółmi, którzy cię otaczają, będą mieli rzeczy, z których możesz się uczyć.

Spróbuj pomyśleć teraz o dobrym przyjacielu. Zastanów się nad jedną cechą, którą chcesz zaadoptować. Jak możesz się od nich uczyć i przyjąć tę umiejętność dla siebie?

Załóż dziennik

Dziennikarstwo to świetny sposób na zdobycie większej samoświadomości. W trakcie pisania wyjaśnij swój proces myślowy i przeczytaj to, co napisałeś z perspektywy osoby postronnej. To pomoże ci uzyskać bardziej osobisty wgląd w siebie.

Załóż bloga o rozwoju osobistym

Aby pomóc innym w rozwoju, musisz najpierw samemu zacząć mówić o samodoskonaleniu. Istnieją oczekiwania wobec Ciebie, zarówno od siebie jak i od innych, które musisz podtrzymać.

Zdobądź mentora lub trenera

Nie ma szybszego sposobu na poprawę niż posiadanie kogoś, kto pomoże ci osiągnąć twoje cele.

Wielu moich klientów podchodzi do mnie, aby coachować ich w ich celach, a oni osiągają znacznie więcej wyników niż gdyby pracowali sami.

Jeśli szukasz mentora, nie przegap tych wskazówek: What to Look for in a Good Mentor (Czego szukać u dobrego mentora)

Ogranicz czas spędzany na aplikacjach do przesyłania wiadomości

Posiadanie aplikacji do przesyłania wiadomości otwartych jako domyślne powoduje wiele zmarnowanego czasu. Ten czas można znacznie lepiej przeznaczyć na inne działania związane z samodoskonaleniem.

W dni, kiedy nie wchodzę na czat, udaje mi się zrobić o wiele więcej. Zazwyczaj wyłączam opcję automatycznego uruchamiania w programach do czatowania i uruchamiam je wtedy, gdy rzeczywiście chcę porozmawiać i mam na to czas.

Ucz się szachów

Szachy to wspaniała gra, w której można nauczyć się strategii i wyostrzyć swoje zdolności umysłowe. Nie tylko dobrze się bawisz, ale także ćwiczysz swoje umiejętności analityczne.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *