Recent News
Podstawy związku

Rozwiąż problemy z zaufaniem

Wzajemne zaufanie jest podstawą każdej bliskiej relacji osobistej. Zaufanie nie pojawia się z dnia na dzień; rozwija się z czasem, gdy pogłębia się twoje połączenie z drugą osobą. Jednak jeśli ktoś ma problemy z zaufaniem – ktoś, kto został zdradzony, doznał traumy lub był wykorzystywany w przeszłości, albo ktoś, kto ma niepewną więź z drugą osobą – może nie być w stanie zaufać innym i znaleźć trwałej miłości.

Jeśli masz problemy z zaufaniem, twoje romantyczne relacje będą zdominowane przez strach – strach przed zdradą ze strony drugiej osoby, strach przed byciem zawiedzionym lub strach przed poczuciem bezbronności. Ale jest możliwe, aby nauczyć się ufać innym. Pracując z odpowiednim terapeutą lub w ramach wspierającej terapii grupowej, możesz zidentyfikować źródło swojej nieufności i zbadać sposoby budowania bogatszych, bardziej satysfakcjonujących związków.

Pielęgnuj swój początkujący związek

Znalezienie odpowiedniej osoby to dopiero początek podróży, a nie cel. Aby przejść od zwykłej randki do zaangażowanego, kochającego związku, musisz pielęgnować to nowe połączenie.

Aby pielęgnować swój związek:

Zainwestuj w niego. Żaden związek nie będzie działał sprawnie bez regularnej uwagi, a im więcej będziecie w siebie inwestować, tym bardziej będziecie się rozwijać. Znajdźcie zajęcia, które sprawią wam przyjemność i poświęćcie na nie czas, nawet jeśli jesteście zajęci lub zestresowani.

Komunikuj się otwarcie. Twój partner nie czyta w myślach, więc powiedz mu, co czujesz. Kiedy oboje czujecie się komfortowo wyrażając swoje potrzeby, obawy i pragnienia, więź między wami stanie się silniejsza i głębsza.

Rozwiązuj konflikty, walcząc uczciwie. Bez względu na to, jak podchodzisz do różnic w swoim związku, ważne jest, abyś nie bał się konfliktu. Musisz czuć się bezpiecznie, aby wyrazić kwestie, które cię niepokoją, i być w stanie rozwiązać konflikt bez upokorzenia, degradacji lub nalegania na posiadanie racji.

Bądź otwarty na zmiany. Wszystkie związki zmieniają się z czasem. To, czego chcesz od związku na początku, może być bardzo różne od tego, czego ty i twój partner chcecie kilka miesięcy lub lat w dół drogi. Akceptowanie zmian w zdrowym związku powinno nie tylko uczynić cię szczęśliwszym, ale także sprawić, że będziesz lepszą osobą: życzliwszą, bardziej empatyczną i bardziej hojną.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *