Recent News
Kilka wskazówek dotyczących samorozwoju

Przestań oglądać telewizję

Wiele programów i reklam w telewizji ma na celu rozproszenie Twojej uwagi zamiast wzmocnienia lub edukacji. Ten czas lepiej spędzić gdzie indziej, np. z bliskimi przyjaciółmi, uprawiając hobby, które sprawia Ci przyjemność lub ćwicząc.

Rozpocznij 30-dniowe wyzwanie

Wyznacz sobie cel i daj sobie 30 dni na jego osiągnięcie. Twoim celem może być trzymanie się nowego nawyku lub rozwinięcie nowego hobby.

30 dni to wystarczająca ilość czasu na opracowanie strategii, zaplanowanie, rozpoczęcie działania, ocenę i realizację celu.

Medytuj

Medytacja pomaga uspokoić się i być bardziej świadomym, jednocześnie poprawiając ogólne zdrowie psychiczne. Medytacja może również pomóc Ci spać lepiej, być bardziej produktywny i być kinder do tych wokół ciebie.

Naucz się wystąpień publicznych

Co ciekawe, przemawianie publiczne jest numerem 1 wśród lęków na świecie, a drugim jest śmierć.

Wystąpienia publiczne mogą pomóc Ci nauczyć się lepiej komunikować, prezentować siebie i angażować ludzi. Te umiejętności są pomocne zarówno osobiście, jak i zawodowo, ponieważ będziesz lepiej radzić sobie na spotkaniach i prezentacjach.

Współpraca z ekspertami

Ci ludzie osiągnęli swoje wyniki, ponieważ mają odpowiednie nastawienie, zestaw umiejętności i know-how. Jak lepiej uczyć się od ludzi, którzy byli tam i zrobili to, jak nauczyć się, jak poprawić siebie?

Uzyskaj od nich nowe spojrzenie na to, jak możesz się poprawić i osiągnąć takie same wyniki dla siebie.

Odpuść sobie przeszłość

Czy jest jakiś żal lub nieszczęście z przeszłości, którego się trzymasz? Jeśli tak, to nadszedł czas, aby pozwolić mu odejść w ramach samodoskonalenia.

Trzymanie się tego uniemożliwia ci pójście dalej i stanie się lepszą osobą. Oderwij się od przeszłości, wybacz sobie i idź dalej.

Rozpocznij przedsięwzięcie biznesowe

Czy jest coś, w czym masz interes? Dlaczego nie przekształcić go w przedsięwzięcie i zarabiać pieniądze podczas nauki w tym samym czasie?

Rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia wymaga, abyś nauczył się umiejętności zarządzania biznesem, rozwinął zmysł biznesowy i miał przewagę nad konkurencją.

Proces rozpoczynania i rozwijania mojego biznesu rozwoju osobistego wyposażył mnie w wiele umiejętności, takich jak samodyscyplina, przywództwo, organizacja i zarządzanie.

Okaż życzliwość tym, którzy Cię otaczają

Nigdy nie można być dla kogoś zbyt miłym. Bycie miłym pomaga nam kultywować inne cechy, takie jak współczucie, cierpliwość i miłość.

Jak wrócisz do swojego dnia po przeczytaniu tego artykułu później, zacznij emanować więcej życzliwości do ludzi wokół ciebie, i zobaczyć, jak reagują.

Zauważ też, jak się czujesz, gdy zachowujesz się życzliwie wobec innych. Szanse są takie, że będziesz czuł się bardziej optymistycznie i wdzięcznie.

Dotrzyj do ludzi, którzy cię nie lubią

Jeśli kiedykolwiek stanąć za coś, masz zamiar dostać haters.

Łatwo jest nie lubić ludzi, którzy nie lubią nas; to jest o wiele bardziej wymagające, aby kochać je z powrotem. Bycie w stanie przebaczyć, puścić i okazać miłość tym ludziom wymaga wielkoduszności i otwartego serca.

Szukaj rozwiązania i uzyskać zamknięcie na przeszłe żale. Nawet jeśli odmawiają odwzajemnienia, kochaj ich tak samo. To o wiele bardziej wyzwalające niż nienawidzenie ich z powrotem.

Zrób sobie przerwę

Pracowałeś zbyt ciężko? Samodoskonalenie polega również na rozpoznaniu naszej potrzeby zrobienia sobie przerwy, aby przejść dłuższą milę przed sobą. Nie można prowadzić samochodu, jeśli nie ma w nim paliwa.

Zaplanowanie przestoju dla siebie jest ważne. Poświęć trochę czasu wolnego dla siebie w każdym tygodniu. Zrelaksuj się, odmłodniej i naładuj się na to, co przed tobą.

Czytaj 1 artykuł o rozwoju osobistym dziennie

Niektórzy z moich czytelników stawiają sobie za punkt honoru przeczytanie przynajmniej jednego artykułu o rozwoju osobistym dziennie, co uważam za świetny nawyk.

Istnieje wiele wspaniałych blogów poświęconych rozwojowi osobistemu, niektóre z nich możesz sprawdzić tutaj.

Zaangażuj się w swój rozwój osobisty

Mogę pisać artykuły z listą 10 sposobów, 25 sposobów, 42 sposobów lub nawet 1000 sposobów na poprawę siebie, ale jeśli nie masz zamiaru zaangażować się w swój rozwój osobisty, to nie ma znaczenia, co napiszę.

Jesteś odpowiedzialny za swój osobisty rozwój, ponieważ uczysz się, jak się doskonalić. Podejmij decyzję, aby zobowiązać się do osobistego rozwoju i objąć całe życie podróż wzrostu i zmian. Rozpocznij swój rozwój wybierając kilka z powyższych kroków i pracując nad nimi.

Wyniki mogą nie być natychmiastowe, ale obiecuję, że tak długo jak będziesz się trzymał, zaczniesz widzieć pozytywne zmiany w sobie i swoim życiu.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *